Americká akadémia vied (NAS) ako pochybný spôsob dvíhania nízkeho sebavedomia ateistov
Ateisti radi spomínajú Americkú akadémiu vied ako príklad inštitúcie, kde členmi je minimum teistov. Cieľom je vytvoriť dojem, že veda je oblasťou kde v moderných časoch dominuje ateizmus.
Aká je však realita?
Inštitúcia ako Americká akadémia vied (NAS) je súkromná inštitúcia, ktorá cielene uprednostňuje do svojich radov ateistov. Robí tak prostredníctvom vlastných volieb nových členov. Oháňanie sa ateistov Americkou akadémiou vied ako ukážkového spojenia vedy a ateizmu je len slabý pokus o silené dvíhanie si nízkeho ateistického sebavedomia.
Objektívnejší pohľad na problematiku vedy a ideológie nám ponúka asi najprestížnejšie ocenenie aj na poli vedy, ktorým je ešte stále Nobelova cena. V prípade tohto ocenenia je 90% jej držiteľov teistov. Nie ateistov. Čerešničkou na tom celom je, že ateisti by netvorili ani cca 10% držiteľov Nobelovej ceny, nebyť nevedeckej ceny za literatúru.
Mimochodom, pre zaujímavosť, najväčší prevádzkovateľ univerzít a vedeckých inštitúcií vo svete je stále Katolícka cirkev.
Related Posts
Študoval na Trnavskej univerzite v Trnave, kde získal titul PhDr. a neskôr na Žilinskej univerzite, kde štúdium ukončil ako inžinier. Pracoval v oblasti sociálnoprávnej ochrany dieťaťa. Neskôr sa zameral na oblasť grafiky, filmovej tvorby a aplikovanej informatiky. Admin webu nebojtesa.tv venovaného prevažne hodnotným filmom, ale aj tvorca webstránky zdravysex.sk zameranej na výchovu k láske, manželstvu a rodičovstvu. Okrem iného autor dokumentárnej série Hrady srdca Európy, animovaného seriálu Koraland a RPG hry Draci a pútnici. Manžel, otec ôsmich detí, z toho troch rómskych. Človek so záujmom o vedu, politiku, film, prírodu a spoločenské hry.